Zaznacz stronę

Kontrakt eksportowy

Home | Aktualności | Informator | Kontrakt eksportowy

Niezwykle istotne jest, aby przed podpisaniem umowy z importerem upewnić się, że potencjalny nabywca jest godzien zaufania. Warunkiem koniecznym jest zebranie o nim jak największej ilości informacji i opinii.

Aby mimo sprawdzenia wiarygodności importera uniknąć podstawowych błędów podczas podpisywania kontraktów eksportowych, warto zastosować proste i skuteczne narzędzie, jakim jest lista kontrolna (checklist) składająca się z kilkudziesięciu pytań, na które powinniśmy odpowiedzieć, zanim podpiszemy finalną umowę.

Lista kontrolna

sprawdzająca poprawność kontraktu eksportowego.

Eksporter powinien uzupełnić przykładową listę kontrolną o własne, specyficzne pytania (zależnie od złożoności i specyfiki umowy), aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko przyjęcia niekorzystnych dla siebie zapisów. Pełną listę warto przekazać do sprawdzenia przez pracowników działów (technicznego, transportu, logistyki, finansowo-księgowego, prawnego itd.) lub osób, które będą włączone w realizację kontraktu, aby wyeliminować niekorzystne zapisy. Może to wydłużyć sfinalizowanie umowy, jednak warto zastosować proponowaną procedurę. Tempo prac związanych z weryfikacją kontraktu należy dostosować do oczekiwań kontrahenta zagranicznego, pamiętając o odmiennościach kulturowych w biznesie.

Lista kontrolna sprawdzająca poprawność kontraktu eksportowego

Pobierz darmowy PDF

Przebieg transakcji międzynarodowej

Transakcja eksportowa, znana również jako transakcja międzynarodowa, to coś z czym prędzej czy później będzie musiał się spotkać każdy eksporter. Nie trzeba się jednak jej obawiać. Poniżej ukazujemy najważniejsze etapy z nią związane i dokumenty w nich wymagane, by ułatwić drogę do sukcesu wszystkim eksporterom.

Szukasz nowych klientów na rynkach zagranicznych?

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!

wyświetlono 356 views

LinkedIn narzędziem biznesu w Austrii

LinkedIn narzędziem biznesu w Austrii

LinkedIn to platforma społecznościowa skierowana do profesjonalistów, która umożliwia m.in. budowanie relacji biznesowych, zdobywanie informacji i poszukiwanie pracy. W ostatnich latach stała się ona niezwykle popularna wśród przedsiębiorców, którzy szukają nowych...

Sebastian Sadowski-Romanov w gronie akcjonariuszy ICTTM

Sebastian Sadowski-Romanov w gronie akcjonariuszy ICTTM

Sebastian Sadowski-Romanov CEO ITRO Sp. z o.o. Akcjonariusz The International Centre for Trade Transparency and Monitoring (ICTTM) Sebastian Sadowski-Romanov udziałowcem ICCTM Miło nam poinformować, że Sebastian Sadowski-Romanov, prezes ITRO Export Solutions, dołączył...

Rynek słodyczy

Rynek słodyczy

Popularności słodyczy nie trzeba długo tłumaczyć. Kto z nas nie ma czasami ochoty zgrzeszyć batonikiem albo ulubionym cukierkiem? To właśnie te odruchy powodują, że rynek słodyczy jest jednym z najbardziej perspektywicznych rynków świata.