Zaznacz stronę

Historia firmy

 

Historia firmy ITRO rozpoczęła się w 1995 roku od jednoosobowej działalności Import-Export Sebastian Sadowski. Zajmowaliśmy się wówczas importem obuwia z Włoch i elektroniki z Niemiec, sprzedając towar w Polsce, Rosji i na Białorusi.

W 2000 roku prowadziliśmy przedstawicielstwa dwóch firm z Taiwanu (Supersonic Inc.) i Hong Kongu (Diagraph Corporation Co., Ltd.).

Od 2002 do 2007 roku prowadziliśmy firmę handlową w Rosji (OOO Итро).

W 2004 rozpoczeliśmy import tkanin z Chin na potrzeby polskiego zakładu krawieckiego, a w 2005 roku otworzyliśmy wraz z chińskim Partnerem zakład krawiecki w Chinach (Shaoxing, prowincja Zhejiang).

Od 2010 przekazując wieloletnie doświadczenie w handlu międzynarodowym wspieramy polskie firmy w rozwoju działalności eksportowej, świadcząc im najwyższej jakości usługi z zakresu doradztwa biznesowego. Budujemy i wdrażamy strategie eksportowe zarówno dla dużych, średnich oraz mniejszych firm.

 

Nasze USŁUGI świadczymy kierując się zasadą

Show, don’t tell!

Nasze DORADZTWO określamy, jako proces

Jak długo czekać na zmianę? Jeżeli czekać to długo!

Nasz CEL to

sukces Twojej firmy na rynkach zagranicznych!

 

To, co odróżnia nas od konkurencji to praktyczne doświadczenie w handlu międzynarodowym.

Przeszliśmy etapy od rozwoju firmy produkcyjnej z 7 do 45 pracowników i sprzedaży przez dystrybutorów, do otwarcia własnego przedstawicielstwa handlowego na rynku zagranicznym (Rosja),  kończąc na uruchomieniu zakładu produkcyjnego w Chinach.

Znamy zagadnienia łańcucha dostaw w produkcji, logistyki w sprzedaży, bezpieczeństwa transakcji w handlu, ryzyka kursowego oraz utrzymania pozytywnego cash flow w oczekiwaniu na zwrot VAT i podczas realizacji dużych zamówień eksportowych.

Od wewnątrz znamy wyzwania i problemy, z jakimi spotykają się importerzy i eksporterzy. Dzięki tej wiedzy umiemy rozwijać bezpiecznie sprzedaże eksportowe oraz rozwiewać wątpliwości klientów zagranicznych, którzy tak samo ryzykują swoimi pieniędzmi jak eksporterzy wysyłający towar.