Zaznacz stronę

Firma z branży mięsnej

Case study - Produkja wędlin
Home | Firma z branży mięsnej

Nasz klient, producent branży mięsnej od wielu lat specjalizuje się w produkcji wędlin suchych i podsuszanych; wśród nich najbardziej znane wyroby na Podlasiu

W ramach pozyskiwania środków unijnych do działania Internacjonalizacja MŚP Polski Wschodniej POPW 1.2, aby dokonać wyboru i hierarchizacji rynków, przeprowadziliśmy badania eksportu kiełbas podsuszanych.

Najbardziej wydzielającym się w danych liczbowych rynkiem był rynek duński. Zanotował on szybki wzrost eksportu z Polski. Zakładając wielkość PKB per capita, można było wnioskować, iż jest to eksport produktów premium, czyli właśnie tego w czym specjalizuje się nasz klient.

Wybraliśmy temu klientowi 4 potencjalne rynki do rozwoju eksportu, wskazując jako najbardziej perspektywiczny pod względem danych statystycznych rynek duński.

Nasz klient był jednak dobrze obeznany w swojej branży i wskazał na przyczynę tego stanu rzeczy: w 2014 roku firma Danish Crown przejęła 100% akcji dużego polskiego producenta Sokołów S.A. i to sami Duńczycy, jako lokalny producent, wprowadzili tam produkty, które w danych statystycznych wykazywały eksport z Polski.

Rekomendacje

Od tego czasu prosimy i uczulamy klientów, aby nasze rekomendacje weryfikować również uwzględniając ich wiedzę branżową.

Źródło: opracowanie własne ITRO Export Solutions

Zamów raport „Wskaźnik Eksportu”

Jeśli zapiszesz się do naszego newslettera i wyrazisz zgodę na przetwarzanie danych handlowych, pierwszy raport możesz zamówić już dzisiaj z 50% rabatem!

Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą cenową, prosimy wypełnić poniższy formularz:

  [page-title]

  wyświetlono 348 views

  [Case study] Produkcja toreb reklamowych

  Export Indicator | Firma z branży drukarskiej

  W założeniach klienta, rynek ukraiński przez kilka lat był dla niego jednym z rynków eksportowych. W wyniku kryzysu jednak eksport spadł praktycznie do zera. Tańsza siła robocza oraz dostęp do surowca miały być głównymi atutami do otwarcia zakładu produkcyjnego na Ukrainie.

  [Case study] Produkcja granulatu

  Export Indicator | Firma z branży przetwórstwa odpadów

  W wyniku działań informacyjnych na temat możliwości sprawdzenia kierunków eksportu, zgłosił się do nas największy producent branży granulatu gumowego pozyskiwanego z przeróbki zużytych opon samochodowych. Zamówił on raport Export Indicator, aby sprawdzić kierunki eksportu swojego towaru.