Zaznacz stronę

Oferta

Zabezpieczenie finansowe eksportu
Home | Zabezpieczenie finansowe eksportu | Firma z branży rolno-spożywczej

Firma z branży rolno-spożywczej

Dzięki eksportowi, ta firma zmieniła swój model biznesowy. Do tej pory sprzedawała głównie w Polsce. Jednak od momentu wyjścia poza granice naszego państwa (najpierw był to rynek UE, a później Azja, Afryka, Ameryka Południowa) zrozumiała, że tylko dzięki eksportowi będzie mieć szansę na rozwój oraz wyższą marżę na sprzedawanych produktach.

Obecnie ponad 80% swojej produkcji firma ta kieruje na eksport, opierając się na własnych pracownikach działu eksportu dla zabezpieczania transakcji eksportowych. Używają do tego celu akredytyw, inkas i ubezpieczenia należności.

Firma cały czas poszerza również swoje rynki zbytu oraz rozszerza swoją gamę produktową. Jest to możliwe dzięki temu, że trafnie zainwestowała w eksport. Jest to proces czasochłonny oraz kosztowny, jednak z dobrze wyszkoloną kadrą pracowniczą nie jest czymś niemożliwym do osiągnięcia.

Jeśli jednak firma nie posiada zasobów niezbędnych do odpowiedniego zabezpieczenia finansowego eksportu, warto rozważyć skorzystanie z usług i doświadczenia zewnętrznych ekspertów.

    [page-title]