Zaznacz stronę

Firma z branży przetwórstwa odpadów

Case study - Produkja granulatu
Home | Wybór rynku docelowego | Firma z branży przetwórstwa odpadów

Nasz klient, największy producent branży granulatu gumowego pozyskiwanego z przeróbki zużytych opon samochodowych

W wyniku działań informacyjnych na temat możliwości sprawdzenia kierunków eksportu, zgłosił się do nas największy producent branży granulatu gumowego pozyskiwanego z przeróbki zużytych opon samochodowych. Zamówił on raport „Wkaźnik Eksportu” po kodach HS, aby sprawdzić kierunki eksportu swojego towaru.

Problemem w tym przypadku okazał się kod HS. Klasyfikacja wskazywała na kategorię „inne”, która była zbyt ogólna – wyrobów w tej kategorii było zbyt dużo. Jednakże, wiedza branżowa klienta mówiła, iż wyroby, które mogłyby powstać w procesie przerobu opon są bardzo ograniczone, dlatego zdecydował się na zamówienie raportu.

Po otrzymaniu raportu badaliśmy satysfakcję klienta, pytając czy znalazł w nim przydatne mu dane. Odpowiedź zaskoczyła nas tak samo jak dane zawarte w raporcie zaskoczyły klienta.

„Eksportujemy na wszystkie znaczące rynki, ale jestem zdziwiony dlaczego nie eksportujemy na dwa największe rynki eksportowe wskazane w raporcie? Muszę to wyjaśnić i przeanalizować z moim działem sprzedaży.”

 

Klient ITRO

branża przetwórstwa odpadów

Rekomendacje

W naszej rekomendacji doradziliśmy klientowi, aby sprawdził nie tylko dlaczego nie sprzedaje na dwa pierwsze rynki z zestawienia, ale również porównał czy sprzedaż w jego firmie na pozostałe rynki jest stosowana do ich potencjału zakupowego wynikającego z raportu. Często bowiem sprzedajemy śladowe ilości na stosunkowo chłonny rynek, a mając już zaczepienie w postaci pierwszych klientów, wiemy jaką ofertę możemy aktywnie proponować pozostałym graczom w celu rozwoju tego rynku. 

Źródło: opracowanie własne ITRO Export Solutions

Zamów raport „Wskaźnik Eksportu”

Jeśli zapiszesz się do naszego newslettera i wyrazisz zgodę na przetwarzanie danych handlowych, pierwszy raport możesz zamówić już dzisiaj z 50% rabatem!

Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą cenową, prosimy wypełnić poniższy formularz:

  [page-title]

  wyświetlono 381 views

  [Case study] Produkcja toreb reklamowych

  Export Indicator | Firma z branży drukarskiej

  W założeniach klienta, rynek ukraiński przez kilka lat był dla niego jednym z rynków eksportowych. W wyniku kryzysu jednak eksport spadł praktycznie do zera. Tańsza siła robocza oraz dostęp do surowca miały być głównymi atutami do otwarcia zakładu produkcyjnego na Ukrainie.

  [Case study] Produkcja wędlin

  Export Indicator | Firma z branży mięsnej

  W ramach pozyskiwania środków unijnych do działania Internacjonalizacja MŚP Polski Wschodniej POPW 1.2, aby dokonać wyboru i hierarchizacji rynków, przeprowadziliśmy badania eksportu kiełbas podsuszanych. Wybraliśmy temu klientowi 4 potencjalne rynki do rozwoju eksportu.