Zaznacz stronę

Oferta

Zabezpieczenie finansowe eksportu
Home | Zabezpieczenie finansowe eksportu | Firma z branży przemysłowej

Historia firmy z branży produkcji przemysłowej

Ten przykład świetnie ilustruje, jak ważne jest dobre zrozumienie produktów finansowania i zabezpieczenia handlu międzynarodowego oraz ile korzyści i bezpieczeństwa daje korzystanie z usług ekspertów w tej dziedzinie.

Firma z branży produkcji przemysłowej, o której mówimy w tym przykładzie, aż 90% swoich produktów kieruje do odbiorców w UE oraz poza nią. To firma, która zaczynała swoją przygodę z eksportem od handlu prostymi produktami z firmami zza naszej zachodniej granicy. Właśnie wtedy właściciel tej firmy zauważył, że koledzy z Niemiec z powodzeniem korzystają z rozwiązań wspomagających bezpieczny i wiarygodny handel międzynarodowy poprzez produkty do tego celu stworzone, czyli finansowania i rozliczania eksportu.

Na początku ten eksporter korzystał tylko z akredytyw oraz inkas, a tam gdzie było to możliwe również z ubezpieczeń eksportowych (ryzyko kraju). Jednak z biegiem lat, rosnącym doświadczeniem oraz wiarygodnością zarówno wśród dostawców, jak i klientów, eksporter ten stopniowo zamieniał bardziej złożone produkty na prostsze, jak tylko ubezpieczenie.

Taki proces oraz droga, którą pokonał były możliwe tylko dzięki współpracy z ekspertami w dziedzinie produktów finansowania handlu oraz wykształceniu własnej kardy, która dzięki tym ekspertom mogła zdobyć wiedzę oraz doświadczenie w zakresie zabezpieczeń finansowych eksportu.

Morał: nie zawsze trzeba korzystać ze skomplikowanych metod zabezpieczania transakcji. Czasami wystarczy jedynie wiedza i doświadczenie by użyć najprostszych metod w tym samym celu – posiadają je eksperci, z których pomocy należy korzystać by zminimalizować ryzyko poniesienia strat poprzez nieodpowiednie wybranie zabezpieczenia finansowego eksportu. 

    [page-title]