Zaznacz stronę

ITRO w mediach

Prezes Zarządu ITRO Sp. z o.o. posiada wieloletnie doświadczenie w działalności importowo-eksportowej w sektorze MŚP na rynku międzynarodowym – Unii Europejskiej, Unii Celnej, Chin i USA – bezpośrednio jako przedsiębiorca i jako konsultant od 1995 roku (44 l.)

wiadomoscihandlowe.pl

Firmy spożywcze mogą odczuć podwyższoną koniunkturę z powodu sankcji na produkty z Rosji

„W krótkiej perspektywie czasowej zaczniemy odczuwać braki importowanych z Białorusi i Rosji towarów, oraz że nasi eksporterzy odczują zmniejszający się popyt z rynków wschodnich. Polska po nałożonych przez Rosję sankcjach znacząco zmniejszyła w tym kierunku eksport produktów żywnościowych o niskim stopniu przetworzenia.”

 

Puls Biznesu

Rosja i Ukraina to duże rynki. Jedna gospodarka traci z powodu wojny, a druga z powodu sankcji, a to musi odbić się na światowych rynkach. Już dziś można przewidywać, że wzrosną na rynku międzynarodowym ceny pszenicy i innych zbóż. Rosja — oprócz eksportu ropy i gazu — jest także znaczącym dostawcą stali wykorzystywanej w wielu gałęziach przemysłu.

 

Data publikacji: 2022-03-02
Sebastian Sadowski-Romanov
https://www.pb.pl/dylemat-eksporterow-jak-zastapic-rosje-i-ukraine-1143025

wiadomoscihandlowe.pl

Wojna na Ukrainie uderzy w europejski rynek żywności

„W ogarniętym konfliktem zbrojnym „spichlerzu Europy”, czyli na Ukrainie, hodowla zwierząt, jak również uprawa zbóż oraz warzyw i owoców zejdą teraz raczej na dalszy plan. Jednocześnie Rosja jest światowym liderem w eksporcie pszenicy. Dlatego konflikt bez wątpienia wpłynie na ceny pszenicy na rynku światowym. Będziemy świadkami dalszych zawirowań cen żywności na świecie.”

 

Radio Białystok

Sebastian Sadowski-Romanov na temat sytuacji z Białorusią

Sebastian Sadowski-Romanov, doradca ds. eksportu, w rozmowie z Katarzyną Kozłowską opowiedział o aktualnej sytuacji na granicy z Białorusią.

„Mieliśmy takie sygnały, że  tam, gdzie są państwowe zakłady, a niestety na Białorusi tych państwowych zakładów jest dużo, kontrakty polskim firmom były wypowiadane, nie przyjmowano nowych zamówień, więc niektórzy będą mieli problemy.”

 

wiadomoscihandlowe.pl

„Sytuacja spowodowana izolacją chińskiej gospodarki, a następnie gospodarek innych krajów obnażyła globalne zależności od chińskich towarów, które nie spodobały się krajom wysoko rozwiniętym, w tym szczególnie Stanom Zjednoczonym. Świat zrozumiał, że Chiny nie tylko teoretycznie stały się fabryką świata”

 

Home & Market

Eksport w dobie kryzysu będzie bardziej opłacalny

„Kryzys przetasuje sytuację gospodarczą na całym świecie, ale w jaki sposób, trudno jest dziś ocenić. Na pewno należy uważnie obserwować dynamicznie zmieniającą się sytuację i szukać swoich szans biznesowych. Eksport polskiej żywności w 2019r. przekroczył 31 mld euro i to właśnie żywność i wyroby spożywcze zajmują znaczącą część polskiego eksportu.”

 

Polskie Radio Koszalin

Sebastian Sadowski Romanov o sytuacji gospodarczej Chin

Sebastian Sadowski Romanov posiada wieloletnie doświadczenie w działalności importowo-eksportowej na rynku międzynarodowym: Unii Europejskiej, Unii Celnej, Chin i USA. W Chinach był kilkadziesiąt razy i zna ten kraj m.in. od strony gospodarczej.
W rozmowie z Jarosławem Banasiem powiedział o aktualnej sytuacji gospodarczej Chin.

 

przedsiebiorczepodlasie.pl

Eksport szansą dla polskiej gospodarki w dobie kryzysu

„Mam nadzieję, iż polski biznes, od lat doświadczany przez kryzysy gospodarcze, dziś jest gotowy wykorzystać nadarzające się szanse biznesowe, a nie być bierną ofiarą kryzysu. Wiemy że niektóre sektory, mają niewielkie możliwości obrony przed kryzysem. Branża turystyczna czy eventowa nie ma szans na odrobienie strat spowodowanych epidemią, ale może się transformować i szukać klientów w sieci i na rynku wewnętrznym.”

 

wiadomoscihandlowe.pl

Firmy spożywcze muszą nauczyć się szybciej reagować na rynkowe zmiany

„Eksport na rynki poza unijne jest bardzo ważną częścią sprzedaży polskich firm mięsnych. – Warto jednak pamiętać, że sprzedaż zagraniczna zależy od globalnych trendów i zawirowań, jak w wypadku chińskiego ASF, czy dzisiejszych problemów spowodowanych koronawirusem. Trzeba dywersyfikować rynki sprzedaży tak, aby nie odczuwać silnego uzależnienia od jednego rynku czy jednego dostawcy”

 

Data publikacji: 2020-05-04
Sebastian Sadowski-Romanov
https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/prezes-firmy-itro-firmy-spozywcze

Polskie Radio Koszalin

Sebastian Sadowski-Romanov o sytuacji gospodarczej Chin po wybuchu epidemii koronowirusa

Sebastian Sadowski Romanov posiada wieloletnie doświadczenie w działalności importowo-eksportowej na rynku międzynarodowym: Unii Europejskiej, Unii Celnej, Chin i USA. W Chinach był kilkadziesiąt razy i zna ten kraj m.in. od strony gospodarczej.
W rozmowie z Jarosławem Banasiem powiedział o aktualnej sytuacji gospodarczej Chin.

 

24kurier.pl

Pandemia nie dla wszystkich dotkliwa. Niektóre firmy skorzystały

„Powinniśmy pamiętać, iż polscy przedsiębiorcy od czasu 1989 roku przeżyli kilka kryzysów więcej niż kraje rozwinięte, co może przełożyć się na ich lepsze przygotowanie do obecnego. Polska gospodarka jest silnie rozdrobniona, co powoduje, że jest też stabilna. Ważne, aby te kluczowe dwa procent przedsiębiorstw osiągających przychody powyżej pięciu milionów złotych rocznie, według danych Ministerstwa Finansów, utrzymało swój potencjał gospodarczy i było gotowe do wzrostu po kryzysie.”

 

Ziemia Międzyrzecka

Eksport w dobie kryzysu będzie bardziej opłacalny miedzyrzecz.biz

„Branża spożywcza z powodu plotek o zamykaniu sklepów, kwarantannie i ogólnym nastroju strachu w ostatnich dniach notuje rekordowe sprzedaże. Ludzie wykupują masowo żywność i robią zapasy, często takich produktów, których nie są w stanie długo przechowywać, a internet zapełniły firmy z bójek o papier toaletowy. Więc jak widzimy nie każda firma traci na obecnej sytuacji i są sektory gospodarki, które korzystają na wzmożonej koniunkturze poza producentami masek ochronnych i płynów do dezynfekcji.”

 

dlahandlu.pl

Handlowy chat: Upadłością jest obecnie zagrożony każdy, najwięksi mogą stracić najwięcej

„Branża spożywcza to sektor gospodarki, który może najbardziej skorzystać na kryzysie związanym z epidemią koronawirusa. Jednak upadłością zagrożony jest każdy sektor, a najwięcej mogą stracić największe podmioty. Branża spożywcza jest jedną z niewielu, która obecnie korzysta na sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Ludzie robią zapasy żywności, szczególnie tej o przedłużonym terminie ważności.”

 

wyświetlono 567 views

ITRO Export Solutions

Zapraszamy do kontaktu

 

Aleje Jerozolimskie 81 / Central Tower 26.01
02-001 Warszawa
Telefon: +48 22 188 17 17
Faks: +48 22 188 13 59

Siedziba firmy
ul. Wschodnia 46, 15-158 Białystok
KRS: 000-038-71-48
NIP: 7831672763
REG: 301751271

Biuro w Białymstoku:
ul. Gen.Wł.Andersa 5, biuro 410 / p.4
15-124 Białystok
tel.: +48 512 022 907
email: info@itro.in