Zaznacz stronę

Wywiad biznesowy

Obecna sytuacja w polskich przedsiębiorstwach

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna:

prosimy wypełnić następujący wywiad biznesowy

  1) Czy obecna sytuacja na świecie wpłynęła na Twój biznes?

  2) Czy myślisz jak dywersyfikować przychody w Twojej firmie?

  3) Czy w związku z sytuacją na wschodzie rozważasz rozwój działalności firmy na rynkach UE?

  4) Czy myślisz o ekspansji na dalsze rynki eksportowe, takiej jak USA, ZEA itp.?

  5) Czy pozyskanie dotacji na rozwój eksportu może pomóc w realizacji Twoich planów na rozwój eksportu?

  Porozmawiajmy o obecnej sytuacji..

  Handel zagraniczny w dobie kryzysu spowodowanego najpierw pandemią koronawirusa, a teraz konfliktem na Ukrainie, może wydawać się niezbyt dobrym posunięciem dla firm, które borykają się z konsekwencjami spowodowanymi spowolnieniem gospodarczym. Dla eksporterów oraz tych, którzy mają odpowiednie zasoby i chęć inwestycji w przyszłość swojej firmy jest to jednak niezwykle ważny czas by podjąć ten krok.

  Ograniczenia w handlu, zamknięcie granic czy też zmiany w międzynarodowych łańcuchach dostaw to tylko niektóre z zagrożeń jakim muszą podołać eksporterzy na dzień dzisiejszy.

  Co o tym myślicie? Niezwykle ważna jest dla nas każda opinia w środowisku biznesowym. Wierzymy, że wyniki rzucą nowe światło na sytuację eksportową polskich przedsiębiorstw. Chętnie podzielimy się wynikami tego wywiadu biznesowego.

  wyświetlono 632 views

  Puls Biznesu

  Rosja i Ukraina to duże rynki. Jedna gospodarka traci z powodu wojny, a druga z powodu sankcji, a to musi odbić się na światowych rynkach. Już dziś można przewidywać, że wzrosną na rynku międzynarodowym ceny pszenicy i innych zbóż. Rosja — oprócz eksportu ropy i gazu — jest także znaczącym dostawcą stali wykorzystywanej w wielu gałęziach przemysłu.

   

  Data publikacji: 2022-03-02
  Sebastian Sadowski-Romanov
  https://www.pb.pl/dylemat-eksporterow-jak-zastapic-rosje-i-ukraine-1143025

  wiadomoscihandlowe.pl

  Wojna na Ukrainie uderzy w europejski rynek żywności

  „W ogarniętym konfliktem zbrojnym „spichlerzu Europy”, czyli na Ukrainie, hodowla zwierząt, jak również uprawa zbóż oraz warzyw i owoców zejdą teraz raczej na dalszy plan. Jednocześnie Rosja jest światowym liderem w eksporcie pszenicy. Dlatego konflikt bez wątpienia wpłynie na ceny pszenicy na rynku światowym. Będziemy świadkami dalszych zawirowań cen żywności na świecie.”

   

  Radio Białystok

  Sebastian Sadowski-Romanov na temat sytuacji z Białorusią

  Sebastian Sadowski-Romanov, doradca ds. eksportu, w rozmowie z Katarzyną Kozłowską opowiedział o aktualnej sytuacji na granicy z Białorusią.

  „Mieliśmy takie sygnały, że  tam, gdzie są państwowe zakłady, a niestety na Białorusi tych państwowych zakładów jest dużo, kontrakty polskim firmom były wypowiadane, nie przyjmowano nowych zamówień, więc niektórzy będą mieli problemy.”