Zaznacz stronę

Internacjonalizacja 2022

Home | Wydarzenia | Internacjonalizacja 2022

Internacjonalizacja 2022

Nowy harmonogram naboru do konkursu o dotację na rozwój eksportu POPW 1.2 Internacjonalizacja MŚP

Ogłoszenie konkursu

Rozpoczęcie naboru

Zakończenie naboru

Pozyskanie dofinansowania z funduszy unijnych to złożony proces. Nie jest możliwym by przez niego przejść na ostatnią chwilę, ponieważ poszczególne elementy są niezwykle czasochłonne. Dlatego rozpocznijmy proces przygotowania Twojej firmy do pozyskania dotacji już dziś!

POPW 1.2

Większość działań przewidzianych w harmonogramie projektu polega na przygotowaniu firmy do wejścia na rynki zagraniczne. Wskaźniki wzrostu sprzedaży eksportowej, które obecne są w innych programach tego typu tutaj nie występują.

O dofinansowanie na internacjonalizację przedsiębiorstwa z POPW 1.2 mogą ubiegać się wyłącznie:

  • mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa działające w województwach Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, potwierdzone wpisem do odpowiedniego rejestru, ujawnionym najpóźniej w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie
  • posiadające co najmniej jeden produkt (wyrób lub usługę) o potencjale do internacjonalizacji na co najmniej jednym nowym rynku zagranicznym

Muszą to także być firmy, które działają na rynku od ponad 1 roku, posiadają wolną pomoc de minimis oraz zysk operacyjny EBITDA (przed opodatkowaniem i amortyzacją) za 2020 lub 2021 rok – ten lepszy wynik mnożony jest x3 i to właśnie jest maksymalna wartość dofinansowania jakie może uzyskać dana firma. Nie oznacza to jednak, że tyle otrzyma.

Wysokość dofinansowania zależna jest także od wyboru rynków eksportowych – eksport wyłącznie na rynki europejskie do 610 tys. PLN; przynajmniej jeden rynek pozaeuropejski, podnosi możliwą wartość dofinansowania do 900 tys. PLN.

Środki z dotacji można przeznaczyć na:

  • Zakup środków trwałych
  • Pozyskiwanie klientów
  • Materiały marketingowe
  • Udział w targach zagranicznych
  • Tłumaczenie dokumentów
  • Certyfikaty
  • Modernizację strony internetowej
  • Szkolenia

Dlaczego ITRO?

Zadowolenie i sukces naszych klientów jest dla nas podstawą, dlatego też jesteśmy gotowi brać ryzyko pisania nowego Modelu Biznesowego Internacjonalizacji na siebie – dokładnie wiemy jak powinien być zbudowany, aby oceniający zaakceptowali jego wartość merytoryczną i kosztową.

Poprowadzimy Państwa firmę od wykonania analizy eksportowej przedsiębiorstwa, przez doradztwo przy wyborze rynków eksportowych, przygotowanie niezbędnych dokumentów i opracowanie MBI, aż po samo składanie wniosku o dotację.

Opłatę za MBI pobieramy dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, czym minimalizujemy Państwa ryzyko.

 

Pozyskane dotacje 2021

Zadowolonych klientów z Polski Wschodniej

mln PLN w 2021

mln PLN pozyskanych środków dla klientów

DARMOWE SZKOLENIE ONLINE

 

Finansowanie rozwoju eksportu

Planujesz rozwój eksportu w firmie? Chcesz pozyskać dodatkowe wsparcie finansowe z UE? Przedstawiamy najważniejsze informacje dla firm produkcyjnych i podpowiadamy jak skutecznie dofinansować rozwój eksportu z funduszy europejskich by otrzymać do 900 tys. zł. bezzwrotnego wsparcia.

Termin: 26 kwietnia 2022

Konsultacje indywidualne

Nie odpowiada Ci termin szkolenia? Chcesz dowiedzieć się więcej o dotacji POPW 1.2, ale nie możesz dołączyć?

Specjalnie dla Ciebie oferujemy indywidualne szkolenie z zakresu pozyskania i wdrażania dotacji POPW 1.2 Internacjonalizacja MŚP. Wybierz dogodny dla siebie termin i dowiedz się jak POPW 1.2 może wspomóc rozwój eksportu w Twojej firmie.

Planujesz rozwój eksportu w swojej firmie?

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!